Suorituspaikat, kisaviikon aikataulu ja striimien aikataulut

Aikataulu

Täältä sivulta löydät EYOF 2022 Vuokatti -tapahtuman aikataulun, suorituspaikat ja suorien lähetysten aikataulut.
Kaikkiin kilpailutapahtumiin on yleisöllä vapaa pääsy.

Suorituspaikat

Alppihiihto: Vuokatinrinteet (os. Veikontie 3, Vuokatti)
Ampumahiihto: Vuokatin ampumahiihtostadion
Maastohiihto: Vuokatin maastohiihtostadion
Jääkiekko: Kajaanin jäähalli (os. Kuntokatu 13, Kajaani)
Lumilautailu: Vuokatinrinteet (os. Veikontie 3, Vuokatti)
Mäkihyppy: Lahden hiihtostadion (Salpausselänkatu 8, Lahti)
Short track: Vuokatti Areena (os. Opistontie 1, Vuokatti)
Taitoluistelu: Vuokatti Areena (os. Opistontie 1, Vuokatti)
Yhdistetty: Lahden hiihtostadion (Salpausselänkatu 8, Lahti)

Laji

Su 12.12.2021

Ma 13.12.2021

Ti 14.12.2021

Ke 15.12.2021

To 16.12.2021

Pe 17.12.2021

Jääkiekko (pojat)

Su 12.12.2021

Klo 20.00
EYOF 2022
Avajaiset

Ma 13.12.2021

Klo 15.00
VENÄJÄ –
TSEKKI

18.30
SUOMI –
LATVIA

Ti 14.12.2021

Klo 15.00
TSEKKI –
LATVIA

Klo 18.30
VENÄJÄ – VALKO-VENÄJÄ

Ke 15.12.2021

Klo 15.00
LATVIA – VENÄJÄ

Klo 18.30
VALKO-VENÄJÄ – SUOMI

To 16.12.2021

Klo 15.00
LATVIA – VALKO-VENÄJÄ

Klo 18.30
TSEKKI – SUOMI

Pe 17.12.2021

Klo 14.30
VALKO-VENÄJÄ – TSEKKI

Klo 18.00
SUOMI – VENÄJÄ

Laji

Su 20.3.2022

Ma 21.3.2022

Ti 22.3.2022

Ke 23.3.2022

To 24.3.2022

Pe 25.3.2022

Alppihiihto

Su 20.3.

20.00
EYOF 2022
Avajaiset

Ma 21.3.

Ti 22.3.

9.00
Pujottelu pojat ensimmäinen kierros

11.10
Pujottelu pojat toinen kierros

14.00
Pujottelu tytöt ensimmäinen kierros 

16.00
Pujottelu tytöt toinen kierros

19.00
Palkintoseremonia
Vuokatti Areena

Ke 23.3.

11.00
Paripujottelun karsinta
tytöt

14.00
Paripujottelun karsinta pojat

To 24.3.

13.00
Paripujottelu seka TOP16 joukkueet

19.00
Palkintoseremonia
Vuokatti Areena

Pe 25.3.

8.00
Paripujottelu pojat

11.00
Paripujottelu tytöt

19.00
Palkintoseremonia
Vuokatti Areena

Ampumahiihto

Su 20.3.

20.00
EYOF 2022
Avajaiset

Ma 21.3.

Ti 22.3.

12.40
Pikamatka tytöt 6 km

15.20
Pikamatka pojat 7,5 km

19.00
Palkintoseremonia
Vuokatti Areena

Ke 23.3.

To 24.3.

10.00
Normaalimatka tytöt 10 km

12.50
Normaalimatka pojat 12,5 km

19.00
Palkintoseremonia
Vuokatti Areena

Pe 25.3.

10.00
Sekaviesti 4 x 6 km

19.00
Palkintoseremonia
Vuokatti Areena

Maastohiihto

Su 20.3.

20.00
EYOF 2022
Avajaiset

Ma 21.3.

14.00
Tytöt 7,5 km (V)

15.25
Pojat 10 km (V)

19.00
Palkintoseremonia
Vuokatti Areena

Ti 22.3.

10.00
Tytöt 5 km (P)

11.45
Pojat 7,5 km (P)

19.00
Palkintoseremonia
Vuokatti Areena

Ke 23.3.

To 24.3.

10.00
Sprintti tytöt (V)

10.30
Sprintti pojat (V)

19.00
Palkintoseremonia
Vuokatti Areena

Pe 25.3.

12.00
Sekaviesti 4 x 5 km (P+V)

19.00
Palkintoseremonia
Vuokatti Areena

Jääkiekko (tytöt)

Su 20.3.

20.00
EYOF 2022
Avajaiset

Ma 21.3.

12.30
Slovakia-Suomi

18.30
Sveitsi-Unkari

Ti 22.3.

15.00
Tsekki-Sveitsi

18.30
Ruotsi-Slovakia

Ke 23.3.

15.00
Unkari-Tsekki

18.30
Suomi-Ruotsi

To 24.3.

15.00
Sijoitusottelut

18.30
Pronssiottelu

Pe 25.3.

13.00
Finaali

15.30
Palkintoseremonia

Lumilautailu

Su 20.3.

20.00
EYOF 2022
Avajaiset

Ma 21.3.

Ti 22.3.

10.15
Big Air karsinta
tytöt

11.45
Big Air karsinta H1
pojat

13.30
Big Air karsinta H2 pojat

Ke 23.3.

17.00
After ski: kaikille avoin ja maksuton iltatapahtuma

18.05
Big Air finaalit
tytöt ja pojat

19.45
Palkintoseremonia
Vuokatinrinteet

To 24.3.

10.15
Slope Style karsinta
tytöt

11.45
Slope Style karsinta H1
pojat

13.45
Slope Style karsinta H2
pojat

16.00
Slope Style finaalit
tytöt ja pojat

Pe 25.3.

19.00
Palkintoseremonia
Vuokatti Areena

Mäkihyppy

Su 20.3.

20.00
EYOF 2022
Avajaiset

Ma 21.3.

Ti 22.3.

Ke 23.3.

15.30
HS 100 koekierros pojat

16.30
HS 100 pojat

To 24.3.

9.00
HS100 koekierros tytöt

10.00
HS100 tytöt

16.00
HS100 koekierros pojat joukkuemäki

17.00
HS100 pojat joukkuemäki

Pe 25.3.

9.00
HS 100 sekajoukkuemäki koekierros

10.00
HS 100 sekajoukkuemäki

Short track

Su 20.3.

20.00
EYOF 2022
Avajaiset

Ma 21.3.

9.35
Tytöt ja pojat 1500 m

12.20
Sekaviesti 3000 m Alkuerät

19.00
Palkintoseremonia
Vuokatti Areena

Ti 22.3.

9.35
Tytöt ja pojat 500 m

12.11
Sekaviesti 3000 m
semifinaalit

19.00
Palkintoseremonia
Vuokatti Areena

Ke 23.3.

To 24.3.

Pe 25.3.

11.05
Tytöt ja pojat 1000 m

14.13
Sekaviesti
3000 m finaali

19.00
Palkintoseremonia
Vuokatti Areena

Taitoluistelu

Su 20.3.

20.00
EYOF 2022
Avajaiset

Ma 21.3.

Ti 22.3.

Ke 23.3.

13.15
Lyhytohjelma pojat

16.30
Lyhytohjelma tytöt

To 24.3.

12.15
Vapaaohjelma pojat

15.45
Vapaaohjelma tytöt

19.00
Palkintoseremonia
Vuokatti Areena

Pe 25.3.

Yhdistetty

Su 20.3.

20.00
EYOF 2022
Avajaiset

Ma 21.3.

Ti 22.3.

15.15
HS 100 koekierros tytöt

16.00
HS 100 tytöt

18.15
Yhdistetyn hiihto-osuus 4 km
tytöt

Ke 23.3.

9.00
HS100 koekierros pojat

10.00
HS100 pojat

12.30
Yhdistetyn hiihto-osuus 6 km
pojat

To 24.3.

 

Pe 25.3.

13.00
HS100 sekajoukkuekisan mäkiosuus koekierros

14.00
HS100 sekajoukkuekisan mäkiosuus

16.00 Sekajoukkuekisan hiihto-osuus 4 x 3,3 km

Striimien aikataulut

Katso kisaviikon suorat verkkolähetykset maksutta alla olevien linkkien kautta!

Sunnuntai 20.3.2022
Klo 20.00: EYOF 2022 Vuokatti/avajaiset, kanava: EOC channel                  

Maanantai 21.3.2022
Klo 9.35: Short track, kanava: EOC channel
Klo 12.30: Jääkiekko-ottelu Slovakia-Suomi, kanava: IS TV
Klo 13.50: Maastohiihto (tytöt), kanava: Yle TV
Klo 15.25: Maastohiihto (pojat), kanava YLE TV
Klo 18.30: Jääkiekko-ottelu Sveitsi-Unkari, kanava: EOC channel
Klo 18.00: Kooste päivän tapahtumista, kavana: YLE TV

Tiistai 22.3.2022
Klo 9.35: Short Track, kanava: EOC channel
Klo 9.00: Alppihiihto (pojat), kanava: EOC channel
Klo 10.15: Lumilautailu big air karsinta, kanava: EOC channel
Klo 12.30: Ampumahiihto (tytöt), kanava: Yle TV
Klo 15.10: Ampumahiihto (pojat), kanava: YLE TV
Klo 15.00: Jääkiekko Tsekki-Sveitsi, kanava: EOC channel
Klo 18.30: Jääkiekko Ruotsi-Slovakia, kanava: EOC channel
Klo 18.0: Kooste päivän tapahtumista, kanava: YLE TV

Keskiviikko 23.3.2022            
Klo 13.15: Taitoluistelun lyhytohjelma, kanava: EOC channel
Klo 15.00: Jääkiekko Unkari-Tsekki, kanava: EOC channel
Klo 18.00: Lumilautailun big air (tytöt ja pojat), kanava: Yle TV
Klo 18.30: Jääkiekko Suomi-Ruotsi, kanava: IS TV
Klo 19.15: Kooste päivän tapahtumista, kanava: YLE TV

Torstai 24.3.2022
Klo 10.15: Lumilautailu Slope Style karsinta, kanava: EOC channel
Klo 12.00: Maastohiihto sprintti (erävaiheet ja finaali), kanava: EOC channel
Klo 12.15: Taitoluistelu poikien vapaaohjelma, kanava: EOC channel
Klo 13.05: Alppihiihto (joukkuekisa), kanava: YLE TV
Klo 15.00: Jääkiekko (sijoitusottelut), kanava: EOC channel
Klo 15.45: Taitoluistelu tyttöjen vapaaohjelma, kanava: EOC channel
Klo 16.00: Lumilautailu slopestyle finaali, kanava: EOC channel
Klo 18.30: Jääkiekko (pronssiottelu), kanava: EOC channel
Klo 19.30: Kooste päivän tapahtumista, kanava: YLE TV

Perjantai 25.3.2022
Klo 9.00: Mäkihyppy sekajoukkuemäki, kanava: EOC channel
Klo 11.05: Short track, kanava: EOC channel
Klo 12.50: Jääkiekon finaali, kanava Yle TV
Klo 14.00: Yhdistetty sekajoukkuekisan mäkiosuus, kanava: EOC channel
Klo 19.15: Kooste päivän tapahtumista, kanava: YLE TV
Klo 20.30: EYOF 2022 Vuokatti päättäjäiset, kanava: EOC channel