Aikataulu

Alustava aikataulu

Täältä löydät alustavan EYOF 2022 viikon ohjelman. 

Laji

Su 20.3.

Ma 21.3.

Ti 22.3.

Ke 23.3.

To 24.3.

Pe 25.3.

Alppihiihto

Su 7.2.

Viralliset harjoitukset

 

20.00 EYOF 2022 Avajaiset

Ma 8.2.

10.00 Pujottelu tytöt 

Ti 9.2.

10.00 Pujottelu pojat

Ke 10.2.

10.00 Paripujottelun karsinta tytöt ja pojat

To 11.2.

13.00 Team Event

Pe 12.2.

10.00 Paripujottelun finaalit tytöt ja pojat

Ampumahiihto

Su 7.2.

Epäviralliset harjoitukset

 

20.00 EYOF 2022 Avajaiset

Ma 8.2.

Viralliset harjoitukset

Ti 9.2.

14.00, Pikamatka tytöt 6km
Pikamatka pojat 7,5k

Ke 10.2.

Viralliset harjoitukset

To 11.2.

10.00 Normaalimatka tytöt 10km
Normaalimatka pojat 12,5km

Pe 12.2.

10.00 Sekaviesti 2x6km + 2×7,5km

Maastohiihto

Su 7.2.

Viralliset harjoitukset

 

20.00 EYOF 2022 Avajaiset

Ma 8.2.

14.00 Tytöt 7,5km (V)
Pojat 10km (V)

Ti 9.2.

Viralliset harjoitukset

Ke 10.2.

10.00 Tytöt 5km (P)
Pojat 7,5km (P)

To 11.2.

10.00 Sprintit tytöt (V)
Sprintit pojat (V)

Pe 12.2.

10.00 Sekaviesti 4x5km (P+V)

Jääkiekko

Su 7.2.

Viralliset harjoitukset

20.00 EYOF 2022 Avajaiset

Ma 8.2.

15.00 & 18.30 Alkusarja tytöt 

 

Ti 9.2.

15.00 & 18.30 Alkusarja tytöt  

 

Ke 10.2.

15.00 & 18.30 Alkusarja tytöt

 

To 11.2.

15.00 Sijoitusottelut  18.30 Pronssiottelu

 

Pe 12.2.

14.00 Finaali tytöt
 

Lumilautailu

Su 7.2.

10.00 Slope Style & Big Air harjoitukset, tytöt ja pojat

20.00 EYOF 2021 Avajaiset

Ma 8.2.

10.00 Slope Style & Big Air harjoitukset, tytöt ja pojat

Ti 9.2.

10.00 Big Air karsinta tytöt ja pojat

Ke 10.2.

10.00 Slope Style karsinta, tytöt

18.00 Big Air Finaalit, tytöt ja pojat

To 11.2.

10.00 Slope Style karsinta pojat

Pe 12.2.

10.00 Slope Style Finaalit, tytöt ja pojat

Mäkihyppy

Su 7.2.

20.00 EYOF 2022 Avajaiset

Ma 8.2.

Ti 9.2.

10.00 Viralliset harjoitukset tytöt ja pojat

Ke 10.2.

16.30 HS100 pojat

 

To 11.2.

14.00 HS100 tytöt
17.00 HS100 pojat joukkuemäki

Pe 12.2.

10.00 HS100 sekajoukkuemäki

Short track

Su 7.2.

 20.00 EYOF 2022 Avajaiset

Ma 8.2.

Ti 9.2.

 

Ke 10.2.

10.00 Tytöt ja pojat 1500m
Sekaviesti 3000m alkuerät

To 11.2.

10.00 Tytöt ja pojat 500m
Sekaviesti 3000m välierät

Pe 12.2.

10.00 Tytöt ja pojat 1000m

Sekaviesti 3000m finaali

Taitoluistelu

Su 7.2.

Viralliset harjoitukset

 

20.00 EYOF 2022 Avajaiset

Ma 8.2.

13.30 Lyhytohjelma tytöt ja pojat

Ti 9.2.

14.30 Vapaaohjelma tytöt ja pojat

Ke 10.2.

 

To 11.2.

 

Pe 12.2.

Yhdistetty

Su 7.2.

 20.00 EYOF 2022 Avajaiset

Ma 8.2.

14.00 Viralliset harjoitukset tytöt
17.00 Viralliset harjoitukset pojat

Ti 9.2.

16.00 HS100 boys & 18.15 Individual Gundersen Boys

Ke 10.2.

13.00 HS100 Girls & 15.30 Individual Gundersen Girls

To 11.2.

 

Pe 12.2.

14.00 Sekajoukkuekisan mäkiosuus

16.00 Sekajoukkuekisan hiihto-osuus